MUĞLA KAVAKLIDERE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyetimizin 91. Yılı Coşkuyla Kutlandı

  Türkiye Cumhuriyet’inin kuruluşunun 91.Yılı, tüm Türkiye’de olduğu gibi İlçemizde düzenlenen törenle kutlandı.28 Ekim Salı günü Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören, 29 Ekim Çarşamba günü Sadık Göçen Anadolu Lisesi’nde yapılan etkinliklerle devam etti.  
Cumhuriyetimizin 91. Yılı Coşkuyla Kutlandı

 

Cumhuriyet Bayramı’nın kutlamalarına 28 Ekim Salı günü saat 13.00’da Kaymakamlıktaki Atatürk Anıtı’na Sırasıyla Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasıyla başlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından buradaki tören sonlandırıldı.

 

29 Ekim Çarşamba günü Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Sadık Göçen Anadolu Lisesi’nde Kaymakam Cevat ÇELİK, Garnizon Komutanı Engin GÜZEL, Belediye Başkanı Mehmet DEMİR ile birlikte vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutlaması ile başladı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Kaymakamımız Cevat ÇELİK günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yaptı. Kaymakamımız Cevat ÇELİK’in konuşmasının ardından tören, öğrencilerin okuduğu şiirlerle devam etti. Cumhuriyet Bayramı kapsamında yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Kutlamalar tören geçişiyle sone erdi. Daha sonra Okullar arasında düzenlenen Cumhuriyet Konulu Resim Şiir ve Kompozisyon yarışmasında dereceye giren eserlerin sergisi açıldı.

 

 Törene Kaymakam Cevat ÇELİK, İlçe Garnizon Komutanı Engin GÜZEL, Belediye Başkanı Mehmet DEMİR, daire amirleri, şehit ve gazi yakınları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Yeni Mahalle Turgut Özal Bulvarı, Hükümet Konağı, Kat2 Kavaklıdere/MUĞLA - 0 252 592 71 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.