MUĞLA KAVAKLIDERE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HIDIRELLEZ ŞENLİKLERİ

HIDIRELLEZ ŞENLİKLERİ

            Muğla eğitiminde “BİLGE” hareketi “Kültürümle Kucaklaşıyorum” projesi “Somut Olmayan Kültürel Mirasımız” uygulamaları çerçevesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hazırlanan Hıdrellez Şenliği İlçemiz Menteşe Mahallesi Yerküpe Yaylasında öğrenci, öğretmen, halk ve protokolün katılımı ile coşku ile kutlandı.

             Kutlama içerisinde somut olmayan kültürel miraslarımızdan Halk Eğitim Merkezince hazırlanan el nakışı, mozaik işleme, bakır işleme ve halı dokuma, Şehit Şenol Özbay Ortaokulu ve Mehmet Koçar İlkokulunca hazırlanan yöresel yemekler, Çatak İlkokulunca hazırlanan bakırcılık ve kalaycılık, Atatürk Ortaokulunca hazırlanan yöresel halk oyunları ile Muğla ve Ege Türkülerimiz, Sadık Göçen Anadolu Lisesince hazırlanan yerel kalaycı dilinde kız isteme skeci, Menteşe İlkokulu ve Menteşe Ortaokulunca hazırlanan yağlı güreş sergilendi. Katılımcılara Atatürk Ortaokulu ve Kavaklıdere Anadolu Lisesi tarafından keşke, Halk Eğitim Merkezi tarafından yemek ikram edilen şenlikte ayrıca Halk Eğitim Merkezi Taekwon-do kursu öğrencileri gösterileri ile büyük beğeni topladılar.

 

hıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellezhıdırellez

Yeni Mahalle Turgut Özal Bulvarı, Hükümet Konağı, Kat2 Kavaklıdere/MUĞLA - 0 252 592 71 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.