MUĞLA KAVAKLIDERE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet YILMAZ´ın Yarıyıl Tatili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet YILMAZ´ın Yarıyıl Tatili Mesajı

Yarıyıl Tatili Mesajı

 

15 Eylül 2014 Pazartesi günü büyük bir heyecanla başladığımız  2014-2015 eğitim öğretim yılının  birinci dönemini tamamlamış bulunmaktayız.  Bir dönem boyunca verdiğimiz emeklerin, yapılan çalışmaların sonucu olarak karnelerimizi alıyoruz. Aldığımız bu karneler; sadece çocuklarımızın değil eğitim süreci içerisinde bulunan hepimizin genel bir değerlendirmesidir.  Velilerimiz çocuklarımızın  karne notlarını değerlendirirken bu hususu da göz önünde bulundurmalıdırlar.Öğrencilerimizin tatil süresince dinlenmelerini,eğlenmelerini,bol bol kitap okumalarını ve ikinci döneme daha zinde gelmelerini diliyorum.

 

Değerli Anne-Babalar;

Ders notları düşük olan bir öğrenci için karneyle verilen mesaj, ders çalışmasında eksiklikleri olduğu, bilgiye ulaşmada sıkıntıları olduğu veya etkili ders çalışmadığı, ikinci dönem için hangi derse nasıl ve ne kadar çalışması gerektiğidir.

Öğrencilerimizin değerlendirilmesinde, karnenin sol tarafında yer alan akademik başarıların göstergesi olan notlar kadar, sosyal başarılarının değerlendirildiği sağ taraftaki ifadeler de önemlidir. Öğrencilerimizi değerlendirirken sadece sınav başarılarını değil sosyal başarılarını da önemsemeliyiz. Elbette bu mesaj sadece öğrencilere değil, siz velilerimize de verilmektedir.Karnelerdeki notlar amaç değil bir sonuçtur. Esas olan çocukların başarısını sadece aldığı notlara indirgemeden, onların kapasiteleri ve bireysel özellikleriyle güçlü olduğu alanlarda kendini gerçekleştirmelerine fırsat vermektir.Çocuklarımızı hoşgörü, sevgi ve sabırla değerlendirdiğinizde notlarının zamanla yükseldiğini göreceksiniz. Çocuklarımızla yakından ilgilenerek onlara gereken desteği ve güveni verdiğimiz ölçüde hayatta daha başarılı olacaklardır. Eğitim, sabırla yol alacağımız uzun bir süreçtir

 

Birinci yarıyılın sona ermesi nedeniyle başta  eğitime verdiği desteklerinden dolayı ilçemiz kaymakamı sayın Cevat ÇELİK’e, emeklerinden dolayı yönetici, öğretmen öğrenci ve tüm çalışanlarımıza teşekkür eder, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize iyi tatiller dilerim.

Yeni Mahalle Turgut Özal Bulvarı, Hükümet Konağı, Kat2 Kavaklıdere/MUĞLA - 0 252 592 71 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.