MUĞLA KAVAKLIDERE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ü Ebediyete İntikalinin 77. Yıldönümünde Andık

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ü Ebediyete İntikalinin 77. Yıldönümünde Andık

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucusu Ulu Önder ATATÜRK Ebediyete intikalinin 77. yılında Kavaklıdere’de düzenlenen törenle anıldı.10 Kasım Salı günü Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören, aynı gün Sadık Göçen Anadolu Lisesinde yapılan anma programıyla devam etti.

Anma töreni 10 Kasım Salı günü sırasıyla Kaymakamlık Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenginin sunulmasıyla başladı. Buradaki anma saat 09:05’te iki dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı eşliğinde Gönderde çekili bulunan bayrağımız yarıya indirildi.

İlçemiz Atatürk Ortaokulu´nun hazırladığı Program Sadık Göçen Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapıldı. Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşma Atatürk Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Öznur KOCAKİLİT tarafından yapıldı. Öğrencilerin okuduğu şiirlerden sonra Atatürk´ün hayatının anlatıldığı Slayt gösterisi yapıldı. Atatürk Ortaokulu Öğrencilerinin hazırladığı Oratoryo gösterisi sunulduktan sonra Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün en sevdiği türküler İlçemizde görev yapan öğretmenler tarafından seslendirildi. İlçe çapında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile anma törenine son verildi.

Anma Törenine Kaymakamız Cevat ÇELİK, İlçe Garnizon Komutanı Engin GÜZEL, İlçe Belediye Başkanı Mehmet DEMİR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet YILMAZ, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

10ksm10ksm10ksm10ksm10ksm10ksm10ksm10ksm10ksm10ksm10ksm10ksm10ksm10ksm10ksm10ksm

Yeni Mahalle Turgut Özal Bulvarı, Hükümet Konağı, Kat2 Kavaklıdere/MUĞLA - 0 252 592 71 27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.